7. B navštívila Neviditelnou výstavu

02.10.2024 16:44

Včera jsme se zúčastnili Neviditelné výstavy, a byl to neuvěřitelný zážitek! Představte si, že na hodinu zmizí světlo a vy se musíte spolehnout jen na své ostatní smysly – sluch, hmat, čich a orientaci. Hned na začátku nás rozdělili do menších skupin a vedl nás nevidomý průvodce. V úplné tmě jsme procházeli různými místnostmi, jako například obývák, kuchyň nebo les. Všechno jsme si museli osahat a najít cestu, což bylo občas dost těžké, protože jsme vůbec neviděli. Nejvíc mě překvapilo, jak moc jinak jsem vnímala věci, které normálně beru jako samozřejmost. Třeba taková jednoduchá chůze po ulici se v té tmě proměnila v obrovskou výzvu. Na konci jsme se mohli průvodce na cokoliv zeptat a on nám povídal o tom, jak žijí nevidomí lidé a jak si poradí s věcmi, které nám přijdou normální. Celá výstava mi ukázala, jak důležité jsou všechny naše smysly a jak neuvěřitelně silní jsou lidé, kteří nevidí. Moc se mi to líbilo a bylo to pro mě hodně poučné. Rozhodně bych to doporučila každému, protože to byla zkušenost, na kterou jen tak nezapomenu!

A. K. ze 7. B

Celá výstava mi ukázala, jak důležité jsou všechny naše smysly a jak neuvěřitelně silní jsou lidé, kteří nevidí. Moc se mi to líbilo a bylo to pro mě hodně poučné. Rozhodně bych to doporučila každému, protože to byla zkušenost, na kterou jen tak nezapomenu!Včera jsem se zúčastnila Neviditelné výstavy, a byl to neuvěřitelný zážitek! Představte si, že na hodinu zmizí světlo a vy se musíte spolehnout jen na své ostatní smysly – sluch, hmat, čich a orientaci. Hned na začátku nás rozdělili do menších skupin a vedl nás nevidomý průvodce. V úplné tmě jsme procházeli různými místnostmi, jako například obývák, kuchyň nebo les. Všechno jsme si museli osahat a najít cestu, což bylo občas dost těžké, protože vůbec nevidíte.