Vlnohraní v Českém rozhlase

01.10.2024 17:34
V úterý 1. října navštívili žáci 2.A a 3.C koncert Vlnohraní s tématem Počasí, který se konal v budově Českého rozhlasu v Praze. Celým programem nás provázely herečka a moderátorka Vltavy Jana Trojanová a také sbormistryně Martina Spiritová. Na pódiu se střídali muzikanti, aby nám předvedli kouzla zvukových efektů. Tu nám pianista pršel déšť, kontrabas bouřil a housle nás něžně hladily vločkami. Dozvěděli jsme se, jak rozhlasoví ruchaři vytváří nejrůznější zvuky, například praskání ledu do audiopohádek. Děti si postavily sněhuláka a zažily i kolouvačku, při níž místo sněhu létal zmuchlaný papír. Nakonec jsme si všichni společně nahráli skladbu, abychom si tento úžasný zážitek mohli připomínat.